13:24
День української мови та писемності

 

День української мови та писемності відзначається щороку 9 листопада. Свято було започатковано 1997 року, коли президент Леонід Кучма видав Указ №1241/97 “Про День української писемності та мови”.

9 листопада було обрано днем святкування на честь Нестора Літописця, упорядника “Повісті минулих літ”.

Українська мова є однією з найпоширеніших мов в світі, за кількістю носіїв вона займає 26-те місце. Також українська мова є другою за поширеністю серед мов слов’янського походження.

Найдавніша згадка про українську мову датується 858 роком.

9 листопада стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика — конкурс проводиться щорічно, починаючи з 1999 року, за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги українських меценатів. Щорічна кількість учасників понад 5 млн з 20 країн світу.

Задля вшанування творчої спадщини великого Кобзаря,  підвищення рівня мовної освіти в Україні, поширення української мови серед молоді Запорізький багатопрофільний ліцей №99 запрошує кожного, хто має в серці любов до рідної мови, до традицій українського народу долучитися до загальнодержавних заходів, а саме до

ХХІІ Міжнародного конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика та ХІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка. 

 

Категорія: Общие | Переглядів: 158 | Додав: litsey-99 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть тільки зареєстрованікористувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]