Як зробити так, щоб діти в родині жили мирно

• Краще віддавати дітей у різні школи й секції. У дитини, яку віддають до школи або спортивної секції, куди ходили або ходять старші, може розвинутись комплекс неповноцінності, особливо якщо не вдається досягти рівня старших брата або сестри. Конкурувати з ними молодша дитина не зможе через вік, тому може виникнути відчуття, що вона недоладна. Якщо вчасно не звернути увагу на це, батьки можуть отримати справжнього «плохіша», який говорить і робить усе на зло дорослим. Але якщо молодша дитина сама хоче йти слідами старшої, заважати їй не слід. Для батьків важливо проявити інтуїцію й бачити, де діти хочуть бути разом, а де – ні.
• У квартирі слід виділити кожному з дітей особистий простір. Якщо в одного з них немає окремого ліжка, тумбочки або місця для ігор, це може призвести до конфліктів.
• Не слід розділяти дітей у батьківській любові. Якщо мама приділяє більше уваги одній дитині, а тато – іншій, то це може викликати ревнощі. Батьки повинні намагатися розподілити час між дітьми рівномірно. Щоб ніхто не відчував, що його обділяють увагою.
• Заохочувати дітей слід нарівно. Якщо  в родині одній дитині регулярно роблять подарунки , а інша залишається без них, це змусить останню відчувати себе скривдженою. До того, що робити подарунки потрібно або всім одразу, або нікому, потрібно також привчити бабусь і дідусів.